Ma már tudunk úgy fizetni bankkártyával, hogy nincs is nálunk a bankkártyánk, még a pénztárcánk sem, csak az okostelefonunk vagy az okosóránk.
Veled is előfordult már, hogy nem találod a pénztárcád, és nincs nálad pénz? Semmi gond, kapd elő a mobilod vagy a csuklódon lévő okostelefonod, és fizess azzal a pénztárnál. Sokkal egyszerűbb és kényelmesebb, mint elsőre gondolnád.
1. Hol lehet így fizetni?
Minden olyan helyen, boltban üzletben, benzinkúton lehet így fizetni, ahol van „érintős” fizetési lehetőség. A fizetési folyamat végén nem a bankkártyádat érinted oda a terminálhoz, hanem az okosórád vagy a mobilod.
2. Milyen telefon kell hozzá?
Olyan, ami alkalmas az NCF kommunikációra, ez teszi ugyanis lehetővé a kapcsolatot. Az Androidos telefonok többségében megtalálható az NFC, iPhone esetében pedig az Apple Pay alkalmazás teszi lehetővé ezt a fizetési módot. Amire még érdemes figyelni: legyen bekapcsolva a készüléken az NFC funkció.
3. A fizetéshez szükséges mobilinternet kapcsolat?
Csak az alkalmazás letöltéséhez, a konkrét fizetési folyamathoz, ott a helyszínen nem.
4. Milyen alkalmazás szükséges hozzá, amit le kell töltenem?
Mindenképpen szükséges ehhez valamilyen alkalmazás használata. Magyarországon több bank is rendelkezik saját alkalmazással, az Apple-nek pedig saját appja van erre: Apple Pay. A nem iPhone tulajdonosok letöltik a bankjuk alkalmazását, és hozzá kell adni a saját bankkártyájukat.
5. Biztonságos ez a fizetési forma?
Ez a fizetési forma tulajdonképpen bankkártyás fizetésnek minősül, így teljesen biztonságosnak tekinthető. A telefon nem tárolja a bankkártya adatait, nem lehet vele visszaélni, nem lehet vele „véletlenül fizetni”. Azonban ha gyanús tranzakciót látsz, azonnal fordulj a bankodhoz.
6. Mennyibe kerül nekem, ha így fizetek?
Ahogy már fentebb említettük, bankkártyás fizetésként kezelik a bankok, de a teljes biztonság érdekében célszerű érdeklődni a bankodnál.
+1 Csak egy kártyát lehet hozzáadni az alkalmazáshoz?
Igen, hozzá lehet adni több kártyát is, így roppant kényelmes dolog. Olyan, mintha a pénztárcádban benne lenne minden bankkártyád, és te tudod eldönteni, hogy éppen melyikkel szeretnél fizetni.